5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

3 sprytne rozwiązania dla małej łazienki

Dziś nowoczesne meble, sprytne rozwiązania architektoniczne sprawiają, że nawet jeśli jesteśmy posiadaczami takiej małej łazienki, wcale nie musimy odczuwać dyskomfortu związanego z jej użytkowaniem. Oto trzy sprytne rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić nieco przestrzeni.

  1. Wyprowadź pralkę z łazienki

Dla osób przyzwyczajonych do tradycyjnych rozwiązań może trudno się przyzwyczaić do myśli, że pranie będzie wykonywane np. w kuchni. Jednak zorganizowanie tego nie powinno być szczególnie skomplikowane, w końcu w kuchni również istnieją wszelkie rozwiązania techniczne, umożliwiające podłączenie pralki. Pozbycie się pralki z łazienki do spora oszczędność miejsca, w końcu pralka ładowana z boku ma podstawę około 55x60 cm. Wyobraźmy sobie, ile bez niej pojawi się dodatkowego miejsca w łazience. Tę przestrzeń można wykorzystać na dodatkowe miejsce do przechowywania przyborów łazienkowych czy ręczników.

  1. Kabina walk in zamiast wanny czy tradycyjnej kabiny

Może się wydawać, że kabina z niemalże płaskim dnem zabiera mnóstwo miejsca, jednak tak nie jest. W wygospodarowanej w ten sposób przestrzeni kąpielowej, można trzymać ręczniki i kosmetyki w specjalnych uchwytach czy na ścianie . Ponadto taki typ kabin powiększa optycznie wnętrze, czyniąc je bardziej przestronnym i jaśniejszym.

  1. Wykorzystanie rogów pomieszczenia

Narożna toaleta czy narożna umywalka to rozwiązania rodem z hoteli, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać taką opcję w prywatnej łazience. Bok umywalki musi mieć nie mniej niż 30 cm, by móc z niej wygodnie umyć ręce. W toalecie najważniejsze będzie sprawne rozplanowanie miejsca na nogi. Tak czy inaczej, jeśli instalacje nie staną na przeszkodzie takie rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić kolejne kilka cennych centymetrów.

By wszystkie sprytne rozwiązania ostatecznie spełniły nasze oczekiwania, powinny być przede wszystkim przemyślane i konsultowane ze specjalistami od aranżacji wnętrz.