5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Jak urządzić strefę relaksu w domu? Cz. II

Jak stworzyć swoją przestrzeń prywatną w sercu domu?

Wyposażenie salonu już samo w sobie może stanowić część wyposażenia naszej strefy relaksu. Bo czego na przykład potrzebujemy w momencie kiedy najlepiej odpoczywamy z kubkiem gorącej herbaty i dobrą książką? Przede wszystkim wygodnej kanapy lub fotela, najlepiej z wygodnym podnóżkiem. Przydatny może również okazać się stolik kawowy oraz niewielka biblioteczka. Wygodna sofa lub fotel to podstawa. Meble te powinny być dopasowane do wielkości pomieszczenia, a ich stylistyka powinna pasować do całości aranżacji. Doskonałymi dodatkami w takiej sytuacji będą dekoracyjne poduszki, które pomogą nam w odpowiednim ułożeniu się, oraz pled lub koc, które okażą się niezbędnym elementem jesiennych i zimowych wieczorów przy książce. Równie ważne jest też wybranie stolika kawowego. Ważne aby był praktyczny i odpowiednio dopasowany do wysokości naszego siedziska, dzięki czemu zapewnimy sobie jak największy komfort. Ten praktyczny mebel sprawdzi się podczas konieczności odłożenia na chwilę książki lub odstawienia kubka z herbatą czy kawą.

Odrobinę inaczej wygląda sytuacja, gdy wolimy spędzać czas na grach czy podczas oglądania seriali i filmów. Oczywiście w tej sytuacji również potrzebna jest wygodna sofa lub fotel oraz stolik kawowy. Ale dodatkowo przydatna staje się również funkcjonalna szafka RTV z obszernym blatem, otwartymi półkami, szufladami oraz szafkami wyposażonymi w drzwiczki. Ważne jest aby zapewnić sobie miejsce na dekoder satelitarny, odtwarzacz video i audio czy konsolę do gier wraz z całym osprzętem.

SPA w domowej łazience

Pokrótce opowiedzieliśmy już jak zorganizować strefę relaksu w salonie, a co zrobić jeżeli chcemy aby znajdowała się ona w łazience? Jak zaaranżować często niezbyt dużą przestrzeń łazienki abyśmy mogli w niej odpocząć? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Najważniejszym elementem wyposażenia w takiej sytuacji jest wanna. Bez niej wyjątkowo trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek możliwości odpoczynku i relaksu. Wanna gorącej wody, piana, świece, nastrojowe delikatnie przyciemnione oświetlenie to rzeczy, które tworzą doskonały i sprzyjający odpoczynkowi klimat. Doskonałym pomysłem, który zdecydowanie ułatwi i uprzyjemni nam relaks w wannie jest półka kąpielowa. Możemy na niej bezpiecznie położyć telefon, książkę czy postawić lampkę wina. Zamiast półki idealnie sprawdzi się również regał ustawiony blisko wanny, który również może służyć nam jako szafeczka do odłożenia kilku przedmiotów.