-5% na pierwsze zamowienie z kodem: pierwszezakupy

Jakie kinkiety wybrać do sypialni? Cz. I

Sypialnia to miejsce, w którym w końcu znajdujemy chwilę tylko dla siebie. Niezależnie od tego więc czy chcemy poczytać, posłuchać muzyki czy po prostu skorzystać z wcześniej zaaranżowanego kącika przy oknie i popatrzeć na ogród lub na "morze" miejskich świateł warto odpowiednio dobrać oświetlenie. Jest to element, który bardzo często, podczas aranżacji wnętrza wpisujemy dość nisko na liście priorytetów. Naszym zdaniem to błąd i warto pomyśleć o tym, żeby sypialnia była naprawdę dobrze oświetlona – uważamy, że doskonale w tej roli sprawdzą się kinkiety, zarówno te w tradycyjnej odsłonie jak i nowoczesnej.

Oświetlenie sypialni - stwórz idealny dla siebie klimat

Odpowiedź na pytanie jakie kinkiety należy wybrać do sypialni wcale nie jest tak łatwa, jakby mogło się wydawać. Wszystko bowiem zależy od tego, do czego miałyby one służyć. Przypuśćmy, że nie wyobrażamy sobie spędzić wieczoru bez przeczytania chociażby kilku kart książki. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na to, aby wybrany przez nas kinkiet miał możliwość regulacji ramienia oraz kąta padania światła. Pozwoli to nam skierować jego strumień w dogodne dla nas miejsce.

Jeżeli jednak relaksujemy się słuchając muzyki leżąc na łóżku lub korzystając z kącika przy oknie, siedząc wygodnie na poduszkach z lampką wina w dłoni i patrząc w zadumie na utaczający nas świat, kinkiety mogą spełniać mniej użytkową a bardziej dekoracyjną rolę. Doskonale sprawdzą się również do budowania nastroju, dzięki dyskretnemu światłu jakie mogą rzucać na pokój.

Różnorodność daje możliwość znalezienia idealnego kinkietu

W sklepach możemy spotkać ogrom przeróżnych form kinkietów i lamp, dlatego z pewnością niezależnie od tego jaki styl panuje w Twojej sypialni dobierzesz odpowiadający Twoim potrzebom produkt. W naszej ofercie znajdziesz między innymi kinkiety prowansalskie, glamour czy kinkiety retro. Jak więc widzisz nie potrzebujesz nawet daleko szukać. Wykonane z dbałością o każdy detal będą doskonale prezentować się w Twojej sypialni.

Jednym ze styli, który wyjątkowo lubi ozdobne kinkiety, jest styl skandynawski. Panuje w nim dość duża doza dowolności jeżeli chodzi o formę jaką może przybrać ten konkretny element oświetlenia. Doskonale bowiem do stylu skandynawskiego będzie pasował kinkiet z niewielkim abażurem, jak i ten z metalowym kloszem. Wszystko dzięki temu, że jest on wyjątkowo wdzięczny jeżeli chodzi o dekorację. W stylu skandynawskim znajdziemy między innymi białe ściany, jasne meble z kolorowymi lub czarnymi detalami, nie znajdziemy natomiast przepychu.