-5% na pierwsze zamowienie z kodem: pierwszezakupy

Jakie kinkiety wybrać do sypialni? Cz. II

Miejsce na kinkiet - jak powinniśmy go szukać?

Część z Was powie w tym momencie, że oczywiście nad łóżkiem. Pamiętajmy jednak, że nie wszyscy lubią bądź umieją czytać w ten sposób. Dlatego jeżeli jesteś zwolennikiem czytania w łóżku to jak najbardziej polecamy Ci skorzystanie z opcji zawieszenia kinkietu właśnie nad nim. Z pewnością zapewni Ci to odpowiednią porcję światła i pozwoli nie przemęczyć wzroku. Natomiast jeżeli kładąc się do łóżka z książką od razu zasypiasz i żeby móc przeczytać choć kilka kartek potrzebujesz innego miejsca, rozważ zawieszenie kinkietu na przykład nad fotelem.

Inne miejsca, w których z pewnością sprawdzą się kinkiety to między innymi toaletka. Odpowiednie światło pozwoli w takiej sytuacji zrobić paniom piękny makijaż. Jeżeli nie masz toaletki, a zamiast czytać wolisz słuchać muzyki nic straconego. Jesteśmy pewni, że znajdziesz odpowiedni kawałek ściany, na którym mógłbyś powiesić kinkiet i cieszyć się jego urokami.

Wybieramy żarówkę - czyli jaka jest odpowiednia barwa światła do sypialni?

Ostatnim elementem, o którym należy pamiętać, a który związany jest z wystrojem sypialni i jej oświetleniem to barwa światła i rodzaj żarówki. Na rynku znajdziemy między innymi kinkiety ledowe, halogenowe i te na tradycyjne żarówki. Jednak przed wyborem odpowiedniej barwy światła warto jeszcze raz poddać weryfikacji, w jaki sposób planujemy spędzać wolny czas i się relaksować. Jeżeli kinkiety będą służyły nam głównie jako oświetlenie do czytania, warto wybrać te ledowe lub halogenowe. Dlaczego? Ponieważ dają mocne i jasne światło, a to jest wyjątkowo ważne, aby nie nabawić się problemów ze wzrokiem.

Jeżeli natomiast bardziej niż na użyteczności zależy nam na designie i za pomocą oświetlenia chcemy stworzyć wyjątkowy i nastrojowy klimat, to warto przede wszystkim skupić się na barwie światła. Przede wszystkim dlatego, że ma ona ogromny wpływ na nasze samopoczucie - i tak na przykład, nie jest żadną nowością to, że przy ciepłym świetle nasz organizm zdecydowanie lepiej odpoczywa, niż przy świetle zimnym.

Zastanów się nad oświetleniem swojej sypialni. Zadbaj o to, aby zarówno relaks, jak i sen były najwyższej jakości. Wszak właśnie to daje Ci siłę kolejnego dnia do tego, aby zdobywać świat.