5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Lampa na biurko – stylowa i praktyczna

W kontekście powrotu do szkół wiele miejsca poświęca się kwestii odpowiedniego biurka, krzesła lub stworzenia odpowiedniej przestrzeni do nauki. My jednak ugryziemy dziś ten temat od innej strony – od strony oświetlenia. Nie ulega bowiem wątpliwości, że to właśnie odpowiednie oświetlenie jest jednym z czynników, które wpływają na szybkość uczenia się, zdolność koncentracji i ilość przyswajanych podczas czytania informacji. Z drugiej strony warto także, by była estetyczna i wpasowywała się w ogólny wystrój wnętrza.

Lampa biurkowa – na co zwracać uwagę?

Jedną z najważniejszych rzeczy, od lat powtarzanych przez pedagogów jest odpowiednie ustawienie lampy biurkowej tak, by równomiernie oświetlała blat roboczy. Właściwe umieszczenie sprawia bowiem, że wzrok dużo mniej się męczy, a sama nauka staje się dużo bardziej efektywna. Dlatego warto powtórzyć to raz jeszcze – lampę stawiamy z lewej strony blatu roboczego w przypadku dzieci praworęcznych oraz z prawej strony – w przypadku leworęcznych. Dzięki temu wiodąca ręka nie zasłania światła podczas pracy i pozwala w pełni skupić się na wykonywanym zadaniu.

Kolejną kwestią jest regulacja wysokości lampy. To szczególnie istotne w przypadku dzieci, których wzrost stale się zmienia – lampa z taką funkcją pozwoli na precyzyjne dopasowanie wysokości, na której znajduje się źródło światła. Przyjmuje się, że odległość lampy od blatu roboczego powinna wynosić około 35 cm, co jest optymalną wartością – dzięki temu wzrok nie męczy się tak bardzo i pozwala na dobre oświetlenie powierzchni. Takie rozwiązanie ma jeszcze dodatkową zaletę – lampę z regulacją wysokości możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów, stopniując poziom doświetlenia w zależności od potrzeb.

Lampa biurkowa - nie tylko funkcjonalność

 Stylowy wygląd i estetyczne wykonanie to kolejna z rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej lampy biurkowej. Nie od dziś wiadomo bowiem, że łatwiej pracuje się w otoczeniu ładnych rzeczy – ta zasada dotyczy także oświetlenia. Szczęśliwie wątpliwej urody lampy z tworzywa to niejedna opcja – na rynku dostępne są modele, które są nie tylko wysoce praktyczne, ale także cieszą oko. Dobierając stylową lampę spójną z wystrojem wnętrza zyskujesz jeszcze jedną rzecz – ozdobę która stanowi wyjątkową dekorację także wtedy, gdy nie jest używana.