-5% na pierwsze zamowienie z kodem: pierwszezakupy

Łazienka w stylu retro – sprawdź, jak urządzić ją krok po kroku! Cz.II

W poprzednim wpisie skupiliśmy się na tym, co najważniejsze, czyli bazie umożliwiającej nadanie całości charakteru vintage oraz głównych elementach – prysznicu i wannie. Dziś kolej na to, co lubimy zdecydowanie najbardziej – retro dodatki, które podkręcą aranżację i sprawią, że nabierze wyjątkowego charakteru.

Wyposażenie

Szafki i regały to nieodłączny element każdej łazienki – to w nich przechowujemy ręczniki, kosmetyki i wszystkie niezbędne do pielęgnacji i czyszczenia przedmioty. A gdyby tak pójść o krok dalej i zrezygnować z zabudowy pod wymiar, na rzecz otwartych półek i metalowych regałów? Takie rozwiązanie, wymaga co prawda stałego utrzymywania porządku, jednak efekt zdecydowanie jest tego wart.

Obowiązkowym wyposażeniem każdej łazienki jest także lustro – im większe, tym lepsze. Jeśli zależy Ci na naprawdę spektakularnym efekcie wybierz wolnowiszący model w bogato zdobionej ramie – idealnie wpasuje się w klimat i pozwoli precyzyjnie przeprowadzić wszystkie zabiegi pielęgnacyjne.

Detale, czyli diabeł tkwi w szczegółach

Drobiazgi, dodatki, bibeloty – na ostateczny wygląd łazienki w stylu retro, niebagatelny wpływ mają właśnie te rzeczy. Vintage to styl, w którym nieustannie odbija się echo przeszłości, dlatego warto zadbać o to, by znajdujące się w łazience przedmioty były niepowtarzalne i wyjątkowe. Przykład? Tradycyjną mydelniczkę warto zastąpić modelem, wyglądającym jak żywcem przeniesiony z ubiegłego stulecia – doskonale w tej roli sprawdzi się ceramiczna mydelniczka w metalowej oprawie lub wykonana w całości z metalu, ozdobna mydelniczka, dedykowane tradycyjnym mydłom w kostce.

Lubisz postarzane rzeczy, ale nie chcesz rezygnować z funkcjonalności? Stylizowane mydelniczki, utrzymane w prowansalskim klimacie to strzał w 10!

Warto także zastąpić tradycyjne wieszaki na ręczniki oraz przybory łazienkowe, na modele z duszą. Zaprojektowane zostały tak, by ich funkcjonalność współgrała z retro wyglądem – dzięki temu są praktyczne i doskonale podkreślają wyjątkowy klimat.