5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Stylowe lampy do sypialni

Oświetlenie sufitowe z możliwością regulacji

Najważniejszą cechą oświetlenia górnego w sypialni jest możliwość regulacji natężenia światła. W zależności od tego czy mamy szary, ponury poranek czy jasny dzień, powinniśmy móc regulować natężenie światła w sypialni. Montujmy więc lampy z możliwością ściemniania oraz lampy, które można włączyć częściowo (np. dwie-trzy żarówki z kilku).

Oświetlenie LED w różnych wydaniach

W sypialni można również pokusić się o zastosowanie oświetlenia LEDowego, które pozwala na wyjątkową energooszczędność. Aby ładnie światło z lamp LED komponowało się z wystrojem warto zdecydować się na zastosowanie płyt gipsowych lub podwieszanego sufitu. Dzięki takiej ekspozycji światła LED sypialnia zyska wyjątkową głębię.

Abażury dla wnętrz w stylu retro

W sypialni, gdzie królują ciepłe kolory, bawełniane czy stylowe koce i dekoracyjne pledy najlepszą opcją na lampki nocne są te z abażurami w stylu retro. Ciepłe materiały i kolory, kratki, wstążki i inne zdobienia świetnie ocieplają wnętrze i sprawiają wrażenie przytulności. Jeśli nie czujemy się komfortowo w typowo sypialnianych abażurach, warto sięgnąć po stylowe lampy stołowe, które z powodzeniem sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych.

Lampy podłogowe

W sypialni miłośnika książek przyda się lampa podłogowa. Jeśli nie chcemy, by zanadto rzucała się w oczy, warto wybrać lampę podłogową o prostej konstrukcji, do której można dobrać pasujący do wystroju abażur. Ale lampa podłogowa w sypialni może nie tylko służyć do oświetlenia książki do czytania w fotelu. Równie dobrze można lampę postawić obok łóżka i zrezygnować zupełnie z lampek nocnych.

Może się wydawać, że źródła światła w sypialni nie zasługują na tak wielką uwagę jak lampy w salonie. W praktyce jednak oświetlenie sypialni ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i funkcjonowanie w ciągu całego dnia.