5% zniżki na każde zamówienie z kodem: PIERWSZEZAKUPY

Wyblakły pomarańcz w łazience – jak zmienić wnętrze niskim kosztem?

Co prawda pomarańcz w założeniu ma wprowadzać do wnętrza radość i energię, jednak patrząc na pomarańczowe łazienki z lat 80. i 90. ubiegłego wieku można poddać w wątpliwość powyższe twierdzenie. Są jednak sposoby na to, by taką przestrzeń uratować bez kucia kafli i generalnego remontu.

Malowanie ściany nad kafelkami i oświetlenie

Jeśli szczęśliwym trafem nasza łazienka nie jest cała w kafelkach, możemy dać jej nowe życie malując ścianę nad kafelkami na nieoczywisty kolor np. czerń czy grafit. Wówczas łazienka widocznie się ożywi, a może nawet optycznie powiększy. Jeśli w starej łazience mamy niezbyt urodziwe plafony czy innego rodzaju przedpotopowe oświetlenie, można postarać się o zastosowanie podwieszanego sufitu, który urozmaicimy np. wiszącą lampą szklaną ze srebrnym wykończeniem oraz zainstalować gustowne kinkiety.

Małe, nowe akcenty ożywiające wnętrze

Do niektórych typów gładkich płytek można przyklejać różne wzory. Co prawda nie zmienią one zasadniczo koloru wnętrza, ale tym wyblakłym, pomarańczowym łazienkom z dużymi kaflami, nadadzą nieco charakteru. Nie warto jednak przesadzać, by nie uczynić tej małej zwykle przestrzeni zbyt pstrokatą.

Jeśli meble łazienkowe takie jak komoda czy szafka pod umywalkę nie są łatwe do demontażu, można je pomalować i zmienić im uchwyty tak, by pasowały do nowych wieszaków czy wiklinowych koszy , które nie tylko świetnie wyglądają, ale ułatwią także przechowywanie kosmetyków i ręczników.

Retro dodatki

Pierwszym, co ze starej łazienki należy usunąć są wszystkie tandetne, plastikowe dodatki. O ile ich usunięcie powinno nastąpić na początku, o tyle dobór nowych dodatków stanowi swoistą kropkę nad i w świeżo wykończonej łazience. Chodzi bowiem o to, by dodatki pasowały do wszystkich już funkcjonujących w łazience elementów. Mydelniczki, kosze czy dozowniki na mydło dobierajmy więc do koloru i stylu, jaki uda nam się w starej łazience stworzyć. Najlepiej jeśli wszystkie takie akcesoria łazienkowe retro będą w jednej tonacji np. białe, srebrne lub złote – takie kolory doskonale współgrają ze wszystkimi odcieniami pomarańczowego.